Yeni Piercing sonrası yapılmaması gerekenler.

  1. Piercing yaranızı daha iyi geleceğini düşünerek asla alkol ve oksijenli su gibi sıvılarla temizlemeyin. Bunlar sağlıklı dokulara zarar verebilir ve deriyi kurutarak iyileşme sürecini yavaşlatır. 
  2. En az iki hafta Antibiyotik içerikli krem kullanmayın. Kremler piercing deliğinin etrafını kapatarak oksijen girmesini engeller, yara hava almadığı için ısınır ve nemlenir , bu bakteri oluşması için mükemmel bir ortamdır.Antibiyotik kremler küçük yaralar ve kesikleri   uzun vadede iyileştirmek için tasarlanmıştır.
  3. Betadine® (Polividon iyot) gibi deri dezenfekte ediciler kullanmayın bu piercing gibi yaralar için çok ağır  gelebilir ve tahriş edebilir. Ayrıca altın rengi takıların rengini attırmaktadır.
  4. Uyuşturmak için soğutucu sprey yada lidokain içerikli ağrı kesiciler kullanmayın.Soğutucu sprey uygulama sonrası sızlama yapabilir fazla sıkıldığında  ise soğuk ısırığı meydana getirir.
  5. Küpe değişimi için en az 2-3 ay beklemelisiniz. Eğer aceleci davranırsanız  ve yeni bir küpe takmaya çalışırsanız yarayı  daha kötü hale getirebilirsiniz.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

Newsletter Powered By : XYZScripts.com