PİERCİNG HAKKINDA PEK BİLİNMEYENLER.

1 – En yerel formu kulak küpesidir. Çok eski zamanlardan beri uygulanan bir yöntemdir ve bulunan en eski küpeler 12000 yıl öncesine dayanmaktadır.

2 – Genel kullanımda kadınlar önce çıksa da, tarihte bir çok ünlü erkek de (Julius sezar,William Shakespeare, Francis Drake ) özel hazırlanmış küpeler takıyordu.

3 – Afrikanın bazı kabilelerinde geliştirilen bir piercing yönteminde ,alt dudağa ahşap yada taştan bir disk yerleştirilir ve disk kademe kademe büyütülerek dudak 15 cm çapında genişletilir.Bu sosyal ve ekonomik statüyü belirler.

4 -İngilterede yapılan bir araştırmada 16 yaş altı gençlerin yaklaşık %10 u piercing yaptırmayı kulak deliminden daha çok tercih ettikleri ortaya çıktı.En çok tercih edilen piercing tipi göbek olup burun ve kıkırdak ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

5 – Kamasutra da cinsel hazzı arttırmak için hem erkek hem de kadınlar için genital piercing yapılma yöntemleri anlatılmaktadır

6 – Tüm zamanların en çok piercingine sahip olan insanı Elaine Davidson adında bir kadındır ve vücudunda 4,225 adet piercing vardır.

7 – Güney Asyada bazı dini rütüeller esnasında ruhani bir kendini aşağılama yöntemi olarak ekstrem piercing uygulamaları yapılmaktadır.

8 – Piercing yüzünden oluşan enfeksiyonlardan şikayetçi olan ve bu sıkıntıyı yaşayan insanların sadece %1 lik bir kısmı hastaneye gidiyor.

9 – Dil piercingi yaptıranların çoğunda , ön dişleriyle oynamalarından dolayı oluşan zedelenmeler tespit edilmiştir.

10 – Dünyanın pek çok yerinde 18 yaş altına ebeveynsiz piercing uygulaması yapılmamaktadır.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

Newsletter Powered By : XYZScripts.com