Piercing hijyeni ve bakım önerileri

piercing hijyeni ve bakım

 

            Büyük bir hevesle yaptırdığınız  piercinginizi  sorunsuz ve keyifle taşımak istiyorsanız  bazı hijyen ve bakım kurallarına dikkat etmeniz gerekiyor.Bu kurallara uymadığınız taktirde piercinginiz enfeksiyon kapabilir  ve iyileşme süreci uzayabilir.
Öncelikle vücudunuzun delinen kısmının bir yara olduğunu sakın unutmayın. İyileşme süresi yapılan bölgelere göre değişiklik gösterebilir. Bu konuda Stüdyomuzdan bilgi alabilirsiniz. 

[/vc_column_text]

ellerinizi yıkayın

          Ellerinizi yıkamadan Piercinginize dokunmayın!

Yeni yapılmış bir  piercing’de piercing yarasına  dokunmadan önce ellerinizi mutlaka anti bakteriyal bir sabunla yıkayın veya özel  el dezenfektanlarıyla dezenfekte edin.  Piercinglerde yaşanan enfeksiyon vakalarının %70 lik kısmı dezenfekte edilmemiş ellerle piercinge dokunmaktan kaynaklanır.

                                   

 

        icon Piercinginizi temizlerken Gazlıbez veya kağıt havlu kullanın!

Piercing temizliği sırasında pamuk ve pamuk tarzı şeyler kullanmayın. Pamuk yaranın etrafında kırıntılar bırakarak temizlemesini daha zor bile hale getirebilir. Piercing yaranızı kurularken ve temizlerken mutlaka tek kullanımlık kağıt havlu yada peçete kullanın. Yara üzerini sürterek değil, hafif dokunuşlarla temizleyin.

                                                                                                                                                                                                                                          Giysi Giyip Çıkartırken Dikkatli olun! icon3

Piercing yaralarının geç iyileşme nedenlerinden biri dikkatsizliktir, piercinginizin yeni ve hassas olduğunu unutmayın, Giysi giyip çıkartırken onun orada olduğunu aklınızdan çıkartmayın ve dikkatli olun. Özellikle yüz bölgesi piercinglerinde havlu kullanırken dikkat edin. Unutmayın ki piercing takılmaları bulunduğu bölgeye zarar vererek yeni                                                  yaralara ve yırtılmalara neden olabilir.

 

      icon4 tavsiye Piercer tarafından önerilen bakım tavsiyelerine kulak asın.

  Eğer piercinginizi yaptırdığınız yer güvenilirse mutlaka Piercerın tavsiyelerine kulak asın, unutmayın ki siz dönem dönem piercing yaptırırken piercerlar sürekli delim işlemi yaparlar ve çıkabilecek sorunları  ön görebilirler.                       

 

 

    icon6pool Yeni yapılmış piercingle havuza girmeyin!            

Havuzlarda bulunan klor piercing yaranızı tahirş edebilir ve enfeksiyona neden olabilir.Havuza girmek için en az 3 hafta bekleyin.Deniz suyu tuzlu olduğu için yaraların iyileşme süresini olumlu yönde etkiler,denize girebilirsiniz. Piercinginiz yeniyse ve havuza girmek istiyorsanız TEGADERM bandajla piercinginizi kapatıp girebilirsiniz.

 

   Güvenilir yerlerden piercing alın!                      iconshop

Piercing alırken ucuz  ve kalitesiz ürünlerden kaçının. Tecrübesine ve ürünlerine güvendiğiniz yerlerden piercing alın. Cerrahi çelik ürünlerde 316L Titanyum ürünlerde ise G23 kodu taşıyıp taşımadıklarını sorun.