SIK SORULAN SORULAR

Evet, dövme yaptırmak acılı bir işlemdir. Fakat bu acının  yoğunluğu yapılan bölgeye göre değişmektedir, derinin bilek gibi  kemiğe yaklaşan bölgelerinde acı daha fazla hissedilir. Omuz ve bacak gibi bölgelerde acı daha az olur. Kabaca tarif etmek gerekirse kedi tırmalaması yada çizik acısına eş değer bir acıdır. Çalışma yapılan bölge bir süre sonra hissizleşmeye başlar ve uyuşur. Dövmede hissedeceğiniz acı epilasyon ve ağda işlemlerinden çok daha az hissedilir.

Dövme acısı kişiden kişiye farklılık gösterdiği gibi yapılan bölgeden bölgeyede farklılık göstermektedir. Genel olarak en çok acıyabilecek bölgeler ayak ve kol bileği, ayak üzeri, el üzeri  gibi derinin daha inceldiği bölgelerdir.

Bu süre yaptırılmak istenen desene göre değişiklik gösterir. Yazı, sembol gibi küçük olabilecek desenler ortalama 15 – 20 dakika  sürerken renkli ve büyük ebatlı çalışmalarda bu süre 10 – 20 saatlik sürelere çıkabilir. Uzun süren çalışmalar seanslara bölünür.

Hayır uyuşturmuyoruz. Emla ve benzeri deri üstü anestetikleri işlem sonrasında pigmetlere zarar verebilirler. Sadece uzun ve kapsamlı çalışmalarda acı eşiğinin düştüğü noktalarda , dövme uygulamaları için özel olarak üretilmiş ve sadece açık yarada etki gösteren anestetik jeller kullanılmaktadır.

Dövme yaptırmadan bir kaç gün öncesinden mutlaka alkol ve ağrı kesici gibi kan akışını hızlandırıcı şeyler kullanmayı bırakın. Uykunuzu almış ve iyi dinlenmiş olun. Dövme esnasında kan şekerinizin düşmemesi için mutlaka   iyi beslenmiş olun. Dövme yaptıracağınız bölgede rahat çalışılabilmesi için uygun şeyler giyin .

  • Unutmayın ki dövmeniz açık bir yaradır ve dışardan gelebilecek tüm etkilere açıktır.
  • Dövmenize krem sürerken öncesinde mutlaka ellerinizi yıkayın.
  • Kağıt havlu ve benzeri şeylerle temasında sürtünme yapmayacak şekilde üzerine minik dokunuşlarla müdahale edin.
  • Dövmenizi yapışacağını düşündüğünüz şeylerle temas ettirmeyin(gazlı bez, pamuk vb.)
  • Eğer dövmeniz streç film yada deri örtüsü tarzı bir şeyle kapatıldıysa 24 saati geçmeden bir kaç kere dövmenizi temizleyerek değiştirmeyi unutmayın.
  • Eğer inkhealth bandaj kullanıyorsanız en az 4 maksimum 7 güne kadar kalabilir.
  • Deniz ve havuzdan kesinlikle uzak durun.

Evet yapıyoruz. Düşündüğünüz, başka bir yerde görüp beğendiğiniz, çizdiğiniz her deseni üzerinde oynayarak yada çizerek  size özel hale getirebiliyoruz. Tasarım süreçleri sanatçıların yoğunluğuna göre değişmektedir.

Evet randevuyla çalışıyoruz. Tasarım gerektirmeyen minik dövmeler için randevu almanıza gerek olmasa da gelmeden önce telefonla iletişime geçerseniz beklemek zorunda kalmazsınız.

Evet fark eder. Bunun nedeni renkli dövmelerin işçiliklerinin siyah ve gölgeli çalışmalara nazaran daha zor olmasıdır. Yaptırdığınız siyah bir dövmede kullanılan  küçük renk  dokunuşları fiyatı etkilemez.

Çizdiğiniz veya hayal ettiğiniz her deseni uygun boyutlar seçildiği taktirde vücuda aktarmamız mümkün. Sanatçılarımız dövme yaptırmak istediğiniz çizim üzerinde dövmeye uygun hale getirmek için düzeltmeler yapabilir ve fikir verebilir.Bazı desenlerin dövmeye uyarlanması gerekebilir.

Çok sık karşılaştığımız ama sağlıklı olmadığını düşündüğümüz bir yöntem. Dövme yaptırmak dövme yapmak kadar ciddi bir iştir, dövmenizin yapılacağı mekanı ve yapacak sanatcılarla yüzyüze görüşmeniz kaliteli ve sağlıklı bir dövme taşımanız için gereklidir. Telefon veya mail yoluyla fiyat almanız bu ciddiyetten uzak bir yakşalımdır .

Cover up eski dövmenizin üzerini başka bir dövmeyle kapatma işlemine denir. Fakat bu her dövme için geçerli  değildir, çok koyu ve kapatılması zor çalışmalarda bir kaç lazer seansıyla dövmenin soldurulmasını tavsiye ediyoruz. Cover up çalışma yaptırmayı düşünüyorsanız öncesinde mutlaka beğendiğiniz bir kaç deseni yanınızda getirmeyi unutmayın.

Hayır. Dövme silmiyoruz.

Önerilen bakımı uygular  ve dövmenizin bakımına dikkat ettiğiniz sürece böyle bir endişe duymanıza gerek kalmaz.

Evet stüdyomuzda kredi kartıyla dövme ve piercing yaptırabilirsiniz.

Bonus kart kullanıyorsanız 10 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz.

Dövmenin solmasına etken güneştir. Dövmeniz ne kadar güneş görürse o kadar solar. Bunun önüne geçmek için güneşe çıktığınız yada güneşlendiğiniz zamanlarda yüksek faktörlü kremlerle dövmenizi korumanız gerekemektedir.

Hayır geçici dövme yapmıyoruz.

PIERCING

Evet piercing yaptırmak can yakar, bu acı anlıktır ve dayanılmayacak bir acı değildir.Tarif etmek gerekirse kulak delimine yakındır.

Uygulama öncesi piercing yapılacak yeri dezenfekte ediyor ve  Chloraethyl spreyle uyuşturuyoruz. Ağız içi bölgelerde xylocaine sprey kullanmaktayız. Böylelikle acı oranı % 60 oranında azalmaktadır.

  • Piercing de dövme öncesinde olduğu gibi kanı sulandıran ( alkol, ağrı kesici) maddelerin kullanımı bırakılmalıdır.
  • Mutlaka iyi dinlenmiş ve beslenmiş olun.

Piercing uygulamalarında kanama pek görülmez , küpe delinen bölgede tampon görevi görerek kanamanın önüne geçer.Bazı istisnai durumlarda sızma şeklinde kanama görülebilir. Eğer piercing delim işlemi sonrasında çıkartılırsa yoğun bir kanama meydana gelir.

Piercing yapılan bölgeyi temiz tutarsanız ve bakım önerilerini uygularsanız  enfeksiyonel bir sorunla karşılaşmazsınız. İlk iki haftalık süreçte piercinginize dokunmadan önce mutlaka ellerinizi yıkamalı veya dezenfekte etmelisiniz.

Yapılan bölgeye ve yaptıran kişinin metabolizmasına göre değişiklik gösterebilir.İyileşme süreci ortalama 1 – 2 aylık bir sürede gerçekleşir. Kalitesiz materyal kullanımlarında ve yanlış uygulamalarda bu süre çok daha fazla uzayabilir.

Piercing uygulamalarında ilk delim işleminde Titanyum, cerrahi çelik (316L) , bioplast, niobyum, akrilik gibi malzemeler kullanılabilir. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

Stüdyomuzda 18 yaş altına ebevey izni veya kontrolü olmadan piercing uygulaması yapılmamaktadır.

Stüdyomuzda Kredi kartı ödemesiyle piercing yaptırabilirsiniz.