Ağız Bölgesi Piercing Bakımı!

Dil ve dudak piercingleri diğer bölgelere nazaran daha hassas bölgelerdir.Bakım ve gereken özen gösterilmezse iyileşme süreci rahatsız edici ve zor geçebilir.

Dil ve dudak piercinglerinin iyileşme süresi ortalama 4 ile 6 hafta arası değişmektedir.Bu süre kullanılan piercing malzemesine  ve yaptıran kişinin metabolizmasına göre değişiklik gösterebilir.

İlk gün dilinizin veya dudağınızın  ağrıması normaldir şişme ilk gün ufak ufak başlar ve ilerleyen bir kaç günlük süreçte devam eder. Aşağıda sıraladığımız bakım ve önerileri lütfen dikkatli okuyun ve sağlığınız için uygulayın.

– Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın ve alkol içermeyen ağız bakım suyu kullanın bu bakteri oluşumunu engelleyecektir. -En az 2 hafta mayalı yiyecek (süt,peynir, yoğurt,bira vb.)ve içeceklerden uzak durun,Mayalı yiyeceklerin ve alkollerin piercing bölgesini bakteri oluşumuna teşvik ettiği geç iyileşme ve enfeksiyon  gibi sorunlar gözlenmiştir.

Her yemekten sonra dişlerinizi fırçalayın ve alkol içermeyen gargara kullanın bu bakteri oluşumunu engelleyecektir.

Önemli !!

-Eğer piercing dudağınızda ise dudağınızı , dilinizde ise dilinizi hareket ettirin ve egzersizler yapın bu hem piercinge alışmanıza hemde iyileşme sürecinde işe yarayacaktır. Egzersizleri abartmadan yapmanız önemli, abartırsanız dokuya daha fazla zarar verebilirsiniz.Ayrıca piercinginizi dişlerinize çarparak oynamanız diş minesine zarar verebilir.

-Beslenirken rahat öğütülebilir şeyler(Haşlanmış patates, ılık çorba vb.)tercih edin, aşırı sıcak içecek ve yiyeceklerden uzak durun eğer diliniz aşırı şiştiyse abartmamak şartı ile buz kompresi uygulanabilir.

-Diliniz delindikten sonraki 3-4 gün içerisinde dil üzerinde sarı bir tabaka oluşabilir bu normaldir.

-Aklınıza geldikce dilinizdeki piercingin toplarını kontrol edin,Toplar gevşeyerek çıkabilir ve yanınızda yedek top yoksa sorun yaşayabilirsiniz.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Related Blogs

Newsletter Powered By : XYZScripts.com